Spider-man: Paralelní světy – recenze

Však ten příběh znáte. Středoškolského studenta kousne radioaktivní pavouk, což mu dá pavoučí superschopnosti. Toto je nové, a tvrdím si říct, že dosud nejlepší, ztvárnění tohoto příběhu. Proč? Protože důvodů je hned několik.
 
Hlavním protagonistou není překvapivě obrýlený šikanovaný středoškolský student Peter Parker, nýbrž Miles Morales. Ten, na rozdíl od Petra, patří ve škole mezi oblíbené studenty a nedělá mu problém najít si přátele. Také nežije se svým strýcem a tetou, nýbrž má oba rodiče, i když často navštěvuje otcova bratra Aarona. Jeho zálibou je malování grafitti.
 černobílý spider-man
Jednou ho strýc zavede do opuštěné stanice metra, kde je spousta zdí, které Milesovi poslouží jako malířské plátno. Co však ani jeden z nich neví, je, že ona stanice sousedí s podzemní laboratoří. A když jeden z pavoučích subjektů uteče a Milese kousne, nový Spider-man je na světě.
 znak pavouka nad městem
Brzy nato se díky vynálezu hlavního záporáka na propojení realit dostanou do Milesova světa inkarnace Spider-Mana i z jiných dimenzí. Máme tu Petera Parkera, který už je pavoučím hrdinou tak dlouho, že už je tím vším unavený, Gwen, v jejímž vesmíru byla kousnuta ona místo Petera, Noir z černobílé dimenze, Peni Parker, která jako by vypadla z anime a Peter Porker, který vypadá jako prasátko Porky v pavoučím kostýmu. A ano, všichni opravdu mají své komiksy. Žádný z nich nebyl vymyšlen speciálně pro tento film.
 
Člověk si může říkat, jestli těch Spider-manů není přeci jen trochu moc. Není, tvůrci vše zvládli brilantně. Každá postava má nejen svou vlastní osobnost, ale také vlastní styl animace a boje. Gwen používá gymnastiku a akrobacii, styl Noira se podobá boxu, Peni bojuje za pomoci svého robota a Spider-Ham používá klasické Loony-Toonovské zbraně, jako například obří dřevěné kladivo.
 
Nutné je zmínit i animaci. Styl, který zde použili, se dá bez nadsázky označit za revoluční. Člověku, který film vidí poprvé, může chvíli trvat, než si na něj zvykne, ale potom už je to jen jízda. Vše je detailně propracované a i na různé inkarnace Spider-manů použili různé styly.
 
Co se soundtracku týče, je fenomenální. Za sebe musím vyzdvihnout píseň Sunflower, dále St. Elmos Fire a hlavně What´s up danger.
 
Nakonec už jen zmíním cameo Stana Leeho, které je opravdu povedené.
 
Pokud bych filmu něco vytkla, tak je to přivedení spousty klasických padouchů, aniž by však byl čas je nějak více představit, jako například Scorpion či Tombstone, takže si jich užijí jen fandové komiksu. Jediní, kteří stojí za zmínku jsou Kingpin, Prowler a Doctor Octopus.
 
I když je film animovaný, rozhodně si ho užijí nejen děti, ale každý fanda komiksu. Doporučuji na něj zajít nejlépe na velkém plátně. Celkové hodnocení 9 z 10.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup