Váš pes ve vašem autě

Převážet své psí miláčky v autě je velmi zodpovědná věc. Tohle si musí uvědomit řidič, který se právě chystá pozvat svého Azora nebo Alíka do útrob svého vozu, aby spolu dojeli na chalupu, kde se pejsek může do sytosti vyřádit anebo i k veterinárnímu ošetření, kde se zase do sytosti vyřádí veterinář. Práci veterináře určitě neznevažujeme Prohlédnout psího kamaráda dá jistě fušku, vždyť psíci nemluví a nemohou vám říct, co a kde je bolí. Ale veterinář to zjistit musí, aby vašemu pejskovi mohl pomoci a leckdy to dá jistě zabrat.

pes auto

Ale než se rozhodnete s vaším psím miláčkem k jakékoliv cestě dopravním prostředkem, měli byste mít na paměti, že ani ve vlastním voze, stejně tak jako například do autobusu nebo do vlaku, nemůže pes jít volně s vámi. Před vstupem do dopravních prostředků je potřeba, abyste měli sebou náhubek a vodítko, na kterého psa uvážete. Nejlepší volbou je samozřejmě uzavřená schránka s pevným dnem, do které vašeho miláčka usadíte. Pes nesmí zabírat místo na sedačce a řidič má právo odmítnout přepravu psa, který je nezvládnutelný, příliš hlučný (stále štěká) anebo silně zablácený. Vy byste si také neposadili špinavého psa na sedačku v autě. Proto i cestování spolu s vaším – byť věrným – psím kamarádem, by mělo onlinechlap splňovat určité zásady.

pes řidič

Opět uzavřená schránka s nepropustným dnem je tou nejlepší volbou. Pokud ji váš pes odmítá, má svou hlavu, pak ji ale musíte mít i vy! Není možné nechat psa při cestování autem volně, to by se vám nemuselo vyplatit, když vás stopne policejní hlídka, ale ani vám samotným by to nemuselo přinést ovoce. To když pes přeskakuje ze sedačky na sedačku, vlítne k vám do klína, znemožní pohyb volantem nebo když se psík malé rasy zapomene u pedálů, kde máte plyn, spojku a brzdu. To pak může nastat teprve to pravé pozdvižení! A můžete si jen pogratulovat, když to neskončí vážnou dopravní nehodou!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup