Desinfekci se rozhodně nevyhnete

Pokud vlastníte bazén, tak už možná víte, že v koupací sezóně se bez pořádné dávky desinfekčních přípravků do vody neobejdete. Ač se to tak na první pohled nemusí zdát, okolí vaší nádrže je plné drobných rostlinných i živočišných organismů, které by se ze všeho nejraději usídlily právě ve vaší vodní nádrži. A udělají cokoli proto, aby se do ní dostaly a aby ji mohly osídlit a přizpůsobit svému životu. To už možná zažil leckterý majitel vodní nádrže na svou kůži, když odjel na týden či na dva na dovolenou a svou nádrž na tuto dobu kvalitně nezajistil.

malé bublinky

V takovém případě stačí jeden či dva teplé dny k tomu, aby se ve vaší původně jiskřivé vodě začaly dít věci. Nejdříve to zpravidla začíná jemným mléčným zákalem, který je brzy natolik patrný, že jej zaznamenají i lidé se slabším zrakem.

rychlý plavec

Tím spíše, když pomalu, ale jistě začne zelenat a posléze i páchnout. To už je ovšem stav, do kterého byste to rozhodně neměli nechat dojít, neboť v takovém případě už vám nezbývá nic jiného než celou nádrž vypustit, vyčistit a znovu napustit. Ovšem pokud zasáhnete včas, můžete se vylití desítek až stovek litrů pitné vody do kanálu vyhnout, a to díky kvalitní bazénové chemii. V tomto případě pro vás bude nezbytným pomocníkem chlor do bazénu, který si můžete pořídit v několika dostupných formách od tekuté až po tabletovou.

smotaný ručník

Můžete volit šokovou terapii až po dlouhodobě se rozpouštějící přípravky. Ovšem pokud se vám stalo to, že ve vaší nádrži již horečně bují sinice a řasy, sáhněte po šokovém řešení, kterým vodu bleskově vyčistíte. Poté už jen stačí usazený zákal odsát a vašemu spokojenému koupání už nic nebrání.

Ovšem myslete na to, že prevence je základ, a i z finančního hlediska se vyplatí vodu průběžně desinfikovat než ji muset vypustit, což by mělo být až nouzové krajní řešení, kterému je však lepší se vyhnout.