Dřevěná postel pro zdravé spaní

Při zařizování bydlení záleží především na vhodně zvoleném řešení ložnice. Jestliže se dobře nevyspíte, bude váš následující den spíše noční můrou a nebude vám nic platné, že máte moderní kuchyňskou linku vybavenou mnoha spotřebiči a obývací pokoj a koupelnu v luxusním provedení. Někteří odborníci dokonce přirovnávají kvalitu lůžka pro spaní ke kvalitě obuvi. V mizerných sešajdaných botách budete odkázáni na neustálé posedávání, aktivita se promění v pasivní lenost a spolu se spánkovým deficitem se z vás stane troska.
dívka s knihami

Čelo

Člověk má potřebu mít při spaní chráněnou hlavu, ať už od nežádoucího proudění vzduchu, anebo jako pomyslnou bariéru pro zajištění soukromí. Je známo, že spát v otevřeném prostoru jen na podlaze, nebo na posteli bez čela, způsobuje neklid, nervozitu, a může přivodit i deprese. Čelo by mělo být praktické, ale zároveň sladěné se svým okolím.

Ideální rozměr

Délka lůžek bývá standardní a odpovídá přesně 200 centimetrům. Vychází se z toho, že většina populace měří od 160 do 180 cm a tento rozměr by měl být přibližně o 20 cm delší, než výška postavy. Lidé s vyšší postavou si musí nechat zhotovit jak postele, tak i matrace na zakázku.
Standardní šíře je u jednolůžek 80 nebo 90 cm a u dvojlůžek 160 nebo 180 cm. Poměrně běžně se však vyrábí i jednolůžka speciály, široké 140 cm, které jsou využívány i částečně pro konzumaci snídaně, pro práci s notebookem, pro pohodlnější čtení apod.
přenosný počítač blondýny

Výška lůžka

Volba výšky je rozhodující pro způsob vstávání a ulehání. Lékaři ortopedi doporučují pro nejsnazší vstávání z postele výšku horní hrany matrace od země 45 – 65 cm v závislosti na výšce postavy a věku. Čím starší člověk, tím hůře vstává a tím více mu bude vadit nízko posazená matrace.

Materiál korpusu

Jednoznačně lze doporučit dřevěnou postel, a to z jednoho důvodu. Postel je v průběhu spánku namáhána značnou silou, prakticky jde o nejvíce zatěžovaný nábytek v domácnosti. Dřevotříska nemá takovou pevnost ve spojích, brzy se rozviklá a po dvou letech můžete kupovat nové lůžko.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup