Jak často pijete mrkvovou šťávu


Norman Walker

Říká vám něco jméno Norman Walker? Tento průkopník léčení těla ovocnými a zeleninovými šťávami doporučoval i šťávu z mrkve – karotky. Dobře věděl, co obsahuje, a jak velký význam má pro naši výživu.

Skladování a přeprava mrkvové šťávy

Cena mrkve na trhu je poměrně nízká, je to dáno také tím, že se snadno pěstuje, a roste prakticky na každé zahrádce. Vyroste vám i v truhlíku na balkoně. To ovšem neznamená, že by šlo o cosi podřadného, ba právě naopak. Ve skutečnosti je to v přírodě zařízeno tak, že to, co je zdarma nebo za nízkou cenu, bývá nejcennější, vzpomeňme kupříkladu na obyčejnou vodu nebo Slunce.

šťáva z karotky

Mrkev se dnes pěstuje ve velkém na obrovských plantážích a sklízí se nejen v celistvém stavu s natí, případně bez natě, aby takto putovala na trh v co nejčerstvějším stavu, ale část úrody se přemění na tekutou mrkvovou dřeň nebo šťávu. Jestliže jde o tuny až desítky tun zpracované mrkve, je k tomu zapotřebí i vhodná logistika, tedy přepravní nádoby patřičného objemu. A k tomu se právě výborně hodí IBC kontejner 1000 l Schoeller Allibert.

sklizeň mrkve

Jsou to obří plastové boxy zhotovené z tvrzeného plastu, každý z nich má nosnost až pět tun, což v praxi znamená, že lze kontejnery na sebe pokládat do pěti vrstev. Nemusíte pak mít obavy, že by se tento komín zřítil, navíc se nakládá na spolehlivé plastové přepravky (palety) o shodné nosnosti, a takto veškerá mrkev putuje k dalšímu zpracování.

Kontejnery mají tvar kvádru, a to je předurčuje k důmyslnému pojetí vyplnění skladu prakticky bezezbytku, protože kvádry poskládáte vedle sebe a na sebe bez mezer, což je naopak problém při skladování oválných sudů a barelů.

Dobře vyřešené je to i z hlediska praktičnosti logistického postupu a zdravotní nezávadnosti samotné mrkve, každá várka se do kontejneru totiž vždy umístí ve vnitřní plastové fólii, a ta se postará o bezvadný stav ukládaných potravin. Fólie je jednorázová, jakmile se její obsah vyprázdní, putuje na recyklační linku a nahradí ji nová, čistá fólie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup