Jak se správně obléci na prodej

Je vždy důležité rozlišit, na jaké akce se chystáme. Nejde o to, převléci se za někoho jiného, nebo trávit celý den, či snad i více dnů v něčem nepohodlném. Jde o to, jakého rázu či zaměření daná akce je a v jakém prostoru a prostředí se odehrává. Také je veliký rozdíl mezi prodejem venkovní a uvnitř. Vždy však platí pravidlo, že musí být oděv pohodlný, ze savých materiálů a ne příliš provokativní. Ve valné většině jsou nakupujícími ženy, a ty prostě konkurenci nemají rády.
sníh na stromě
Řemeslné trhy.
Zde je vhodné ověřit, zda pořadatel nevyžaduje dobové oblečení, občas tomu tak bývá. Máte-li kroj po babičce, mohlo by se to zdát jako úžasné řešení, ale myslím, že po několika hodinách by vám to tak skvělé nepřipadalo. Většinou postačí nějaká vyšívaná halenka z bazaru, obyčejná bavlněná sukně a kozačky po babičce. Na hlavu květovaný šátek, případně nějakou tu vestičku a je vystaráno. Pro chlapy je důležitý klobouk, starší filcový nebo slamák. Jednobarevná světlá košile nejlépe styl Jánošík a volné bavlněné kalhoty. Vesta vždy dojem doladí. Když se na takovou akci chystáte, navštivte šatník svých babiček nebo nějaký bazar zavčasu.

Hradní slavnosti.
Zde jsou pravidla téměř totožná. Sukně může být dlouhá, šátek vynecháme a pro muže jsou nejoblíbenějšími kalhotami černé legíny. Zde neurazíte ani čelenkou ve vlasech, širokým koženým páskem a sandály.
středověké slavnosti
Hudební festivaly.
Tady se může samozřejmě všechno, ale bílá krajková halenka nebo upjatý oblek nejsou právě nejvhodnější. Raději si oblečte pohodlné triko, volnou sukni či kalhoty a nezapomeňte na pokrývku hlavy. Ne kvůli dojmu, ale na ochranu proti slunci. Kšiltovka a klobouk, a to jakýkoliv, třeba i buřinka, jsou optimální.
Nikdy nezapomínejte, že počasí se může změnit a předpovědi nejsou vždy přesné. Do auta se určitě vejde svetr, větrovka nebo pláštěnka, náhradní ponožky a něco lehkého letního.
 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup