Jak studovat o něco efektivnějším způsobem?

Neoznačili byste se za zrovna nejvzornějšího studenta, avšak nějakou snahu projevujete, ale i přes to Vaše výsledky nejsou uspokojivé? Vždy lze zapracovat na mnohých faktorech a svůj prospěch tak obohatit o několik plnohodnotných známek s absencí chyb. Pouhé snění o co nejbližšímu výsledku sto procentech Vás daleko nedovede, je potřeba projevit alespoň trochu úsilí a schopnosti nadřít pro úspěšnost. Jak ale vynaložit co nejmenší úsilí?

knihy v polici

Doba: Stále se najde řada osob, které si otevřou učebnici na stůl, vezmou smartphone a již se k pročtení zápisků ani nedostanou, nebo si jednou za pár minut prohlédnout pár obrázků a řádků a následuje stěžování si na to, kolik času zabírá takové učení se. S takovýmto přístupem moc nepostoupíte, proto se mnohem Více vyplatí vrhnout topiku předurčený zlomek dne, kdy se vyloženě soustředíte na danou látku, a po jeho zbytek máte volno na cokoli jiného. Zredukujete tím také stres, kdy se nezvládnete vůbec dokopat k daným materiálům a po celý den Vás bude provázet nepříjemný pocit, že Vám zbývá mnoho k zapamatování si a pochopení.

brýle na knize

Cíle: Stanovte si určité body, kterých chcete dosáhnout. Všeho ale s mírou, proto na sebe nebuďte příliš tvrdí, pokud nedovršíte svých očekávání, či jednorázově dojde k nenaplnění svých požadavků a získání nižšího počtu bodů a horšího hodnocení, než jste si představovali. Naopak projevte větší snahu o to, aby se podobná situace neopakovala.

Postupně: Nenechávejte to na konec pololetí. Vytahování známek na poslední chvíli nikdy není klíčem k úspěchu, naopak v případě, že neobdržíte výsledky, jež potřebujete, zničí Vaše vize. Pokud si rozumně rozvrhnete celých pět měsíců výuky, jeden pokažený test pro Vás nebude muset znamenat takový problém. To však zdaleka neznamená, že první příchozí test můžete zahodit a počkat si až na další. Vždy se snažte ze sebe dostat to nejlepší.