Jak ušetřit na svatbě

Chystáte v letošním roce svatbu? Potom jste už určitě zjistili, že se nejedná vůbec o levnou záležitost! Průměrná svatba totiž stojí od sto do tří set tisíc. Ačkoliv se vám to na první pohled může zdát přemrštěné, věřte, že taková je realita. Pokud chcete pozvat alespoň padesát lidí, ceny se vám vyšroubují opravdu hodně vysoko. Nicméně my vám dnes přinášíme pár tipů, díky kterým můžete ušetřit!

svatební šaty

První věcí jsou svatební šaty. Svatební šaty si v salonu obvykle půjčíte na jeden den za patnáct tisíc korun – což je opravdu hodně. Nicméně nebojte se. Existují i levnější varianty. První možností je koupit si nějaké obyčejné šaty z konfekce. Ovšem tato varianta není pro většinu nevěst dost dobrá – a není se čemu divit. Každá žena v tento den chce vypadat naprosto úchvatně. Nicméně nevěště hlavu., mám pro vás i druhou možnost, jak si koupit levné šaty! Svatební šaty za zlomek ceny naleznete na různých internetových bazarech. Zde naleznete opravdu krásné a originální kusy za zlomek ceny – a výhodou je, že si šaty můžete nechat!

ženich a nevěsta

Další věcí, na které můžete ušetřit, je oblek ženicha. Stejně tak jako nevěsta i on musí vypadat úchvatně, ale zvažte, jestli je oblek za dvacet tisíc opravdu nutný a nebude stačit nějaký levnější. Obdobně je tomu i s botami, košilí a kravatou.

Kromě oblečení se dá ušetřit i na místě. Pokud máte tu možnost, udělejte si svatbu někde na chatě v přírodě nebo třeba v nějakém kulturním době. Ačkoliv se může na první pohled zdát, že se nejedná o lukrativní místa, opak je pravdou. V obou případech jsou tyto svatby uvolněné a je na nich daleko více zábavy, než na kdejakých honosných událostech.

Prosto pro úsporu se nachází i u jídla. Co takhle vynechat hlavní chod a začít rovnou rautem? Pokud to uděláte takto, můžete ušetřit opravdu hodně! Možností je i posunout obřad i na pozdější odpolední hodinu.