K čemu máme polodrahokamy?


Obyčejné kamení, které se povaluje porůznu všude kolem nás, samozřejmě nikoho nenadchne. To se hodí k využití snad jedině nějakým radikálům nebo výtržníkům, kteří jím mohou házet na něco nebo po někom, ale jinak je nám toto spíš na obtíž. A jestli nalézá smysluplné uplatnění, pak snad jedině na nějakých těch stavbách.
Ale na světě není jenom takové obyčejné kamení. Jsou tu i minerály a horniny označované jako drahokamy nebo polodrahokamy. Takových kamenů je ale daleko méně. A tyto se pak vyznačují třeba nejen svou vzácností, ale i vzhledem nebo tím, co se o nich traduje.

yoni

Do některých z takových vzácnějších kamenů se investuje, některé nám slouží jako okrasa a u některých hledáme i nějaké ty vlastnosti, které prý nám tyto nabízejí.
Vezměte si například takové Yoni vajíčko. Zatímco je toto pro lidi bez fantazie pouhým oválným polodrahokamem, který možná vypadá hezky, ale jinak nejde o nic mimořádného, pro jiné je takový polodrahokam opracovaný do tvaru vajíčka něčím víc. Pro některé z nás je to symbol ženských genitálií, tedy jakéhosi posvátného prostoru, který už dávno znamenal pro východní kultury symbol udělování života, tvořivosti a lásky, což je něco, na čem mnoha lidem záleží. A co západní kultuře údajně často schází.

yoni vajíčko

Takové Yoni vajíčko z polodrahokamu prý nám lidem umožňuje cítit se dobře ve svém vlastním těle a má pozitivní vliv na naši sexualitu, na sexuální záležitosti související s našimi protějšky. A kdo by se v tomto ohledu nechtěl cítit dobře, že? Každý to chce.

Je známo, že taková pověst Yoni kamenná vajíčka provází, byť ji nelze vědecky prokázat. Ale když tomu někdo věří, budiž mu přáno. Když je někdo přesvědčen, že ona kouzelná část ženského těla nějak souvisí s kamennými vajíčky, má je mít. A třeba mu to přinese v tomto ohledu štěstí. Což bychom si my lidé měli přát, ať už v něco podobného věříme nebo ne.