Nestaňme se otroky online komunikace

  • 21. 9. 2018
  • By :
  • 0 Comment
  • Www

Moderní komunikační technologie nám výrazně usnadňují každodenní život. Jedná se skutečně o celou řadu vymožeností, které v dřívějších dobách nebyly známy. Díky mobilním telefonům můžeme setrvávat v nepřetržitém kontaktu se svými nejbližšími, ať jsou od nás vzdáleni nepatrně, či se nachází na druhé části polokoule. Jedná se přitom nejen o možnost telefonních hovorů, ale i o existenci SMS a MMS zpráv.
druhy smajlíků
Nejhojněji využívány jsou však především chatovací aplikace, kterých je celá řada. Oproti výše uvedenému mají jednu zásadní výhodu. Jejich užívání je zdarma, není tedy nijak zpoplatněno. Stačí, využijete-li wifi sítě či datového připojení. Za odeslání jednotlivých zpráv tak není zapotřebí platit jistou drobnou částku. Zřejmě i to je důvodem, proč lidé dnes neustále vyťukávají na displejích svých telefonů zprávy a mohou si dovolit informovat i o těch nejméně podstatných věcech.

Krom toho nabízí moderní chatovací aplikace množství více či méně užitečných doplňků. Namátkou lze zmínit:

· Užívání mnoha desítek emoji, tedy drobných piktogramů, díky nimž můžete snáze vyjádřit své pocity a rozpoložení .
· Možnost vkládání GIFů, které dokáží oživit konverzaci.
· Vkládání fotografií a videí
· Přidání hlasové zprávy
· Sdílení polohy, plánů, akcí a podobně.

Ačkoliv se tedy může zdát, že chatování představuje snad nejlepší a nejsnazší způsob konverzace, neměli bychom zapomínat na význam klasického hovoru, a především fyzického kontaktu s lidmi. Není přeci jen lepší strávit s přáteli příjemný večer například v kavárně a probrat vše podstatné, nežli prožít večery odděleně a co deset minut odesílat odpověď?
ruce s iphonem
Jistě, dnešní komunikační nástroje dokáží skvěle posloužit a ulehčit život, neměli bychom se však stát aktivními pouze ve virtuálním světě. Máte-li proto možnost, odložte mobilní telefony a vyrazte na návštěvu svých blízkých!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup