Nové auto za lepších podmínek

  • 20. 4. 2024
  • By :
  • 0 Comment
  • Www


Nákup nového auta patří mezi velice finančně nákladné záležitosti. Pokud si tedy nechcete koupit další staré auto, které bude zase jen pokladnička na peníze. Stará auta už mají nejlepší roky svého života za sebou, a nákup dalšího starého https://www.datart.cz/sluzby/ekologicka_likvidace_vyrobku.html auta nedává smysl. Stará auta jsou často víc v servisu než na silnici, proto se jich majitelé chtějí zbavit a koupit si nové. Problém je v ceně. Ceny nových i zánovních aut jsou vysoké, protože stejně jako všechno ostatní, i ceny nových aut jsou stále výš.

škoda fabia

Pokud přesto potřebujete nové auto, je možné nákup auta vyřešit různými způsoby. Mezi nejčastější patří

  • auto na splátky
  • leasing

Splácení auta u prodejce je problematické jen z toho důvodu, že vám většinou nabídne úrok, se kterým přeplatíte cenu auta o desítky až stovky tisíc navíc. Proto celá řada lidí využívá možnost leasingu. Ten v podstatě znamená, že si vyberete auto a budete ho mít k dispozici. V podstatě si ho pronajmete na předem určenou dobu. Leasing si většina lidí sjednává na dva až tři roky. Jediná nevýhoda leasingu spočítá v tom, že auto musíte vrátit a že jste limitováni počtem najetých kilometrů.

peníze eura

Po skončení leasingu můžete auto vrátit a nebo část doplatit a nechat si ho. Záleží jen na vás jak se rozhodnete. Leasing je stejně jako jiné finanční produkty vhodné pro zájemce, kteří mají dobrou platební historii a nemají za sebou exekuce nebo insolvenci. Pokud vás zajímá zda existuje operativní leasing bez registru, musíte vědět, že každá společnost poskytující finanční produkty bude řešit zda v nějakém registru nejste. Společnosti se tím chrání před poskytováním financí lidem, kteří mají špatnou platební historii. V opačném případě by došlo k tomu, že by lidé neplatili svoje závazky, a to nechce žádná společnost. Vymáhání dluhů po lidech se špatnou platební morálkou je takřka nemožné.