Pořád ve formě!


V tomto věku zkrátka prochází náš organismus hormonálními změnami. A někdy to dá skutečně zabrat! Výkyvy nálady, přecitlivělost, deprese, problémy se spánkem, návaly horka. Neváháme koupit si v ověřeném specializovaném obchodě některý vhodný doplněk stravy, který je v tomto náročném období výborným pomocníkem. Může to být například kotvičník forte.

Dále tu máme nežádoucí přibírání na váze. Metabolismus se prostě zpomaluje a „spaluje“ kalorie hůř. A nadváha je zrovna problém, se kterým musíme něco dělat především my sami. Zdravě se stravovat, nepřejídat se, nezajídat špatnou náladu horami sladkostí. Pomůže nám dostatek pohybu, vhodný sport. Pokud jsme s pohybem dosud moc nekamarádili, je nejvyšší čas to konečně udělat! Budeme v dobré kondici po stránce fyzické i psychické!

9.kotvičník

Krůček po krůčku

Kdo se potřebuje po dlouhé době „zahálky“ rozhýbat, musí začít tím nejpřirozenějším – hodně chodit pěšky. A postupně prodlužujeme trasy. Kromě běžných pochůzek přidáváme nejdříve krátké a pak delší procházky. Velkou výhodu mají majitelé pejsků. Ti jsou v tomto směru výbornými parťáky. Také se vyhýbáme výtahům a eskalátorům, vyhledáváme schody. V bytových domech, obchodních centrech i venku. V přírodě se nebojíme těžších terénů. Brzy vyjdeme i větší kopec bez většího zadýchávání!

červený batoh

Sport musí bavit

Když se dostaneme trochu do formy, je čas vybrat nějakou vhodnou pohybovou aktivitu. Při výběru sportu nesmíme zapomínat, že vybíráme hlavně to, co nás baví. U sportování, do kterého se nutíme, dlouho nevydržíme. Potřebujeme něco, co děláme s radostí, pravidelně a dlouhodobě. Ke spalování tukových polštářků je nejlepší takový pohyb, který nás dostane na tepovou frekvenci 110 až 130 tepů za minutu. Tu orientačně poznáme podle toho, že si při sportování můžeme bez větších problémů s dýcháním zároveň povídat. Je to ovšem záležitost individuální a přesně „tepovku“ zjistíme samozřejmě jen měřením. Velmi vhodné jsou vytrvalostní sporty. Třeba cyklistika, běh, nordic walking, či plavání. Ale každý jsme jiný a líbí se nám něco jiného. Také máme různé limity a možnosti. Někdo raději zvolí sport kolektivní, například míčový, někdo cvičí raději sám a v klidu doma. Každý pohyb se ale počítá!