Rodiče, děti a zvířátka

Jsou rodiče, kteří by rádi udělali svému dítěti radost a koupili mu nějaké domácí zvířátko, jenže se děsí toho, že se dané dítě o dané zvířátko nebude starat a kvůli tomu dané zvíře umře. Ne všichni lidé to mají tak, že jsou jeden den v práci a druhý den doma, kdy by si našli čas vše zkontrolovat. Jsou rodiče, kteří jsou v práci od rána do večera a opravdu nemají čas na to, aby se ještě starali o nějaké to zvířátko.

rybičky v akváriu

Pokud jste došli k názoru, že vaše dítě už docílilo věku, kdy by mohlo mít nějaké zvíře, rozhodně můžete udělat pokus a nějaké to zvířátko mu koupit, ale bylo by vhodné vyřešit, jak danému dítěti vysvětlit, jak se o dané zvíře starat a jak raději ne, protože by mohlo dané zvířátko umřít, čemuž se jistě bude chtít dané dítě vyhnout.

Abyste zjistili, jak by danému dítěti šlo starání se o nějaké to zvířátko, můžete mu pořídit malé akvárium s rybičkami, na čemž si to bude moct dané dítě natrénovat. Pokud uvidíte, že péči o rybičky zvládá více než dobře, můžete zvážit, zda mu nekoupit například křečka nebo morče. Jsou děti, které se do něčeho takového ihned zamilují a budou rády za to, že takové zvířátko dostaly. Je ale určitě dobré zkusit dát dítěti šanci, aby vám například na rybičkách ukázalo, jak moc dobře by zvládalo starání se o zvířátko.

pěkný křeček

Jsou rodiče, kteří něco takového nevyzkoušejí a poté se diví, že dané zvířátko nepřežilo ani týden. Některé děti opravdu nejsou takové, že by byly schopné se o zvířátko postarat tak, jak je to potřeba. Něco takového si mnoho rodičů vůbec neuvědomuje a poté to dopadá tak, že jen nechápavě kroutí hlavou.

Rozhodně je potřeba, aby starání se o zvířátko nenechal rodič jen na dítěti. Taková kontrola, zda dostalo zvířátko najíst a napít je opravdu od rodičů potřeba. To, že vám bude dané dítěti tvrdit, že zvířátko daný den dostalo vše potřebné, nemusí být pravda. Mnohdy se to dá dokonce poznat, takže je dobré kontrolovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup