S pronajatým vozem z letiště rovnou za nosem

Pronajmout si vůz z autopůjčovny v Praze můžete k nejrůznějším účelům, například pro svatební konvoj, pro zajištění soukromé oslavy někde v přírodním prostředí, např. v zámecké zahradě, anebo pro cestování formou krátkodobých výletů, případně delší dovolené. Jistou možností je půjčovna aut v Praze, která vozidlo přistaví před halu ruzyňského letiště.

Lipenská přehrada

Letiště v Praze – Ruzyni se nachází vůči hlavnímu městu v zajímavé poloze, rozprostírá se na rozsáhlé náhorní plošině nad městem, na okraji Přírodního parku Divoká Šárka, a je odtud poměrně dobré spojení automobily po dálnici D7 buď s Prahou, anebo s okolními regiony. Chcete-li si pronajmout vůz pro cestování s vašimi přáteli, kteří vás navštíví ze zahraničí, mohli byste se s nimi vydat k některým zajímavým místům a mimo jiné jim nabídnout nevšední zážitky.

meandry Vltavy

Pronájem lodí na Sázavě – Sázava je překrásná řeka, známá například z knih Jaroslava Foglara anebo z písní folkového zpěváka a kytaristy Honzy Nedvěda, a vy byste mohli lépe poznávat jeden z nejvyhledávanějších úseků z Krhanic do Píkovic, Lodě i vodácké vybavení si tu můžete pronajmout, pouze počítejte s tím, že nejvíc „plno“ tu bývá o víkendech.

Slapská přehrada – bude-li vedro a teplá voda v přírodních vodních rezervoárech, můžete výlet nasměrovat naopak na Vltavu, k přehradě, kde jsou k dispozici autokempy s možností koupání po celou dobu letní sezóny.

Chráněná krajinná oblast Kokořínsko – Máchův kraj – patří k nejkrásnějším ve Středočeském kraji. Můžete si tu prohlédnout hrad Kokořín, hrad Bezděz, několik jeskyní a zejména okouzlující krajinu v okolí Máchova jezera, s písečnými či travnatými plážemi a voňavým borovým lesem.

Okolí Berounky – tato krajina je velmi okouzlující zejména v teplém letním období, je tu mnoho úchvatných vyhlídek na řeku ze skalnatých útvarů, ale i krásná údolí, například v blízkosti Nezabudic, Skryj a Zvíkovce.