Sportovní aktivity s malými dětmi

Jste sportovci a bojíte se, že po narození dítěte budete muset se sportem přestat? Nebojte se, i s maličkými dětmi se dá plnohodnotně sportovat, akorát prostě musíte respektovat jejich potřeby. Hlavně si do toho nenechte mluvit svým okolím. Rodiče a sousedi mnohdy mají tendenci rozumovat ve všem, i když jim po tom často nic není.
rodina na kolech
Běh
Běh je jedna z aktivit, které se dají lehce provozovat si maličkým dítětem. Malé děti jsou totiž často velice spokojené v kočárku a vydrží v něm klidně hodinku i dvě spát. Jediné co budete potřebovat je opravdu kvalitní kočár vhodný na sport. Tento kočárek využijete i při jízdě na in-linech. Co by měl takový kočár splňovat? Určitě musí mít ruční brzdu na rukojeti, měl by mít možnost zablokování útočnosti předních koleček a dobrá stabilita kočáru. Takže pořádný kočárek, miminko navléci, sebe do běžeckého a můžete si směle dát klidně půl maraton.
Cyklistika
Cyklistika je velice oblíbeným sportem s dětmi. Děti pohodlně sedí v cyklosedačce a nebo ve vozíku a vy můžete trénovat. Opět se věnujte především výběru technického vybavení – cyklosedačky nebo vozíku za kolo a helmy. Bezpečí dítěte je opravdu důležité.
cvičení ve dvou
Fitness
Posilovna s dítkem už je trošku problém. Dítko můžete samozřejmě vzít s sebou a dát jej do bezpečí na deku s hračkami někam, kde na něj budete vidět. To ale jde pouze do doby, než se dítko začne samo pohybovat. Co potom? Buď si prostě domluvit na tu hodinku až dvě hlídání, nebo se vystřídat s druhým rodičem. Posilovat můžete také doma, výborné cvičení je třeba přímo s dítkem. Cvičit můžete i s dítkem v šátku.
Jóga a další
Jóga je super pro odpočinek a oddech ale chce to klid. Takže si můžete zacvičit buď ve chvíli, kdy dítko spinká (a víte, že bude spinkat trochu déle), nebo můžete poprosit rodiče či někoho jiného o pomoc. Miminko si můžou vzít třeba na vycházku a vy si v klídku pocvičíte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup