Svět dětských pohádek

Každé malé dítě sní o tom, čím jednou bude. Někdo si vysní velkou veterinářskou ordinace, jiný zase plnou třídu dětí, které bude vzdělávat. Přání jsou tedy různorodá, a to je jedině dobře! Ať už si tedy vaše dítě vysní jakékoliv povolání, vždy byste měli stát za ním, jelikož právě díky tomu pozná, co je to mateřská a otcovská láska.příběh vystupující z knihy
Jistě, že pro rodiče není často zcela jednoduché smířit se s tím, pro co se jejich potomek rozhodne, avšak je na místě dát jazyk za zuby, a přát si, aby byl v životě šťastný, aby svou práci dělal s láskou. Právě již zmíněné štěstí totiž tvoří velmi důležitou součást našich životů, i když si to mnozí z nás stále nechtějí připustit.
Pokud však vaše dítko neví, co přesně by ho bavilo, měli byste to být právě vy, kdo mu bude při výběru nápomocen. Neříkám, že byste mu měli vnucovat vlastní nesplněné dětské sny, spíše byste měli směřovat svou pozornost k tomu, co rádo dělá. Když zjistíte, co má rádo, bude mnohem snazší přijít na to, co by ho jednou mohlo živit.
Někdy však děti názor rodičů nezajímá, a právě v tomto případě nastupují na řadu knížky. Již s miminky si rodiče povídají, a jak jejich ratolest roste, tak se jednou dočkají také toho, že jim čtou pohádky na dobrou noc. A právě taková pohádka může život vaše dítka ovlivnit víc, než si myslíte!
V rámci pohádek mají totiž ti nejmenší možnost věřit tomu, že nic není nemožné. Doufají tak v to, že svět je příjemným místem pro život, a toto přesvědčení bychom jim v žádném případě neměli vyvracet. Spíše bychom se jimi měli inspirovat, a občas nahlížet na svět dětským úhlem pohledu.maminka čte dceři knihu
Dříve bývala nutnou knížkou jakákoliv pohádka o Krtečkovi, kterého v rámci dnešní doby nahradila Mašinka Tomáš. Zejména z tohoto důvodu si myslím, že by základem každé dětské knihovny měla být kniha o Mašince Tomášovi, jelikož právě zde lze najít inspiraci k budoucímu povolání. Jedná se totiž o velmi inspirativní příběh, o kterém chtějí děti v noci snít.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup