Teambuilding hravě a efektivně

Vědecké studie prozrazují, že celková spokojenost na pracovišti je výsledkem řady faktorů a má přímý vliv na samotnou efektivitu práce. Nejen osobní pocit naplnění, ale zejména mezilidské vztahy v kolektivu, jsou klíčem k dobře odvedené práci. Podpořte práci vašeho týmu tím, že změníte prostředí, probudíte v něm zvídavost a proklepnete si jeho schopnosti.

Spolupráce spojené ruce

Důležitost teambuildingu

Co se týče pracovišť obecně, v dnešní uspěchané době je kladen neustálé důraz na zlepšování pracovních schopností zaměstnanců. Mít ostré lokty je zkrátka někdy nezbytné. Stejně tak důležité je ale také budování mezilidských vztahů. Produktivita, dobře odvedená práce a zmíněné vztahy spolu souvisí více, než se na první pohled může zdát. V prostředí pracoviště mohou být kolegové pod tlakem a je mnohdy těžké vše ideálně skloubit. Právě s tím pomáhají teambuildingy. V neformálním prostředí s uvolněnou atmosférou se lépe napomáhá tvoření harmonických vztahů, rozvoji komunikace a upevnění rolí ve společnosti. Pokud je to navíc podáno zábavnou hravou formou, je úspěch zaručen.

Teambuilding úniková hra

Zábavou ku prosperitě

Právě tuto výhodu, spojení zábavy a vytvoření silného kolektivu, nabízí oblíbené únikové hry. Řešení hádanek a hledání ukrytých nápověd nutí nenásilnou formou hráče ke spolupráci. Platí zde staré známé přísloví, víc hlav víc ví. Různé charaktery a povahové vlastnosti během hry najdou dozajista uplatnění. Například leader se schopností vést během chvíle rozdělí úkoly mezi členy týmu a povede je k úspěšnému dokončení úkolu. Naopak méně proaktivní introvert může na druhé straně zazářit svým smyslem pro detail a uměním vidět spojitosti v širším kontextu. Všichni mají stejný cíl a tudíž stejnou motivaci k aktivitě. Každý má své místo v týmu a je třeba podpořit silné vlastnosti členů. Může však nastat i situace, kdy během hry vyplují na povrch určité problémy. I to lze ale obrátit v pozitivní zjištění – víte, na čem je třeba zapracovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup