Vezměte své přátele na výlet do Krkonoš

Blíží se doba dovolených a vy očekáváte návštěvu ze zahraničí, která v brzké době dosedne na dráhu ruzyňského letiště. Když si představíte, že byste něco takového absolvovali vy, řekněme, že byste přiletěli do Stockholmu, budete pravděpodobně toužit po tom prohlédnout si i něco víc, než jen městský letištní terminál a památky v centru hlavního města Švédska. Budete vděční za to, až vás přátelé provedou místy, které považují za zajímavá, a s nimiž získáte detailnější představu o tom, jak to na severu Evropy vlastně vypadá.

Mumlavské vodopády

To samé můžete nabídnout i v naší zemi. Samozřejmě, že je vhodné provést přátele Prahou, ale tím to končit nemusí, co takhle vyrazit s pronajatým autem z levné autopůjčovny v Praze do Krkonoš? Pronajímané vozy jsou po technické stránce způsobilé běžného provozu, mají k dispozici dálniční známku a lze s nimi na jeden zátah jet po dálnici D10 až k Železnému Brodu a poté do západní části Krkonoš, anebo po dálnici D11 do Hradce Králové a dále směrem na Trutnov a Janských Lázní.

řeka Mumlava

Krkonoše jsou zajímavé tím, že každá jejich část má své specifické rysy. Západní Krkonoše – Harrachov a Rokytnice nad Jizerou pozvolna navazují na Jizerské hory a mají také podobný ráz krajiny. Neměli byste si nechat ujít Mumlavské vodopády a výjezd na Lysou horu lanovkou.

Střed Krkonoš – to je Špindlerův Mlýn a Horní Mísečky, odkud byste mohli vystoupat k Labské boudě a k prameni Labe. Pěší pochod můžete protáhnout až k Vysokému kolu, Dívčím kamenům a Špindlerově boudě.

Východní část našeho nejvyššího pohoří vás jistě zaujme lázeňským městečkem Janské Lázně a z Pece pod Sněžkou byste se moli vydat k nejvyššímu vrcholu České republiky. Zajímavý je z turistického hlediska i Pěnkavčí vrch nad Velkou Úpou.

S pronajatým vozem lze do Krkonoš cestovat z Prahy v rámci jednodenního výletu, anebo můžete pobyt prodloužit na vícedenní, a to v kterékoli roční době. Je tu krásně po celý rok.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup