Zútulněte si domácnost pro vaši lepší náladu

Každý zná ten pocit, když se vrátí unavený z práce nebo ze školy domů a tam na něj čeká jen úklid a další stres. Proč to tak ale musí být? Všechno začíná prvním krokem přes práh našich dveří do místa, které každý z nás nazývá svým domovem. Pomozte sami sobě a pokuste se zlepšit si náladu tím, že si vaše místečko zútulníte. Po těžkém dni pak jen otevřete vchodové dveře od domu a dýchne na vás kouzlo domova, které vám vykouzlí okamžitý úsměv na tváři.
hořící svíčka na stole

První krok

Jako první je důležité přemoct svou lenost a v domě pořádně uklidit. Všechno bude čisté a svěží a vy se budete cítit skvěle, že jste se konečně přemohli a uklidili si. Staré věci schovejte do krabice na půdu, nahraďte je novými kousky a pokuste se o to, aby barvy nábytku, koberců a doplňků společně ladily.

Fotky

Není nic osobnějšího, než pověsit po stěnách vaše fotografie. Ať už svatební, rodinné nebo fotky vašich mazlíčků, každý snímek zachycuje něco z naší minulosti a vypráví příběh.

Hudba

Stáhněte si sérii vašich oblíbených písní, a jakmile se vrátíte domů, jako první si je pusťte, aby vyhrávaly po celém domě. Nevěřili byste, jak moc vás dokážou oblíbené songy naladit a zpříjemnit náladu.

Svíčky

Pokud není zrovna venku 30°C jsou svíčky jasnou volbou. Plápolající plamínky svíček vykouzlí útulnou atmosféru vždy. Když si navíc pořídíte svíčku s vaší oblíbenou vůní, zaručeně se budete cítit dokonale.
sedmikrásky v kelímku

Květiny

Zajděte na procházku a při té příležitosti natrhejte několik kytek, které po cestě potkáte. Pak je jen doma dejte do vázy. Čerstvě natrhané květiny vykouzlí doma kouzelnou atmosféru.

Dekorativní světýlka

Můžeme je sice vidět všude, ale svůj úkol plní perfektně. Pověste si malé světýlka na stěnu, nad postel nebo je třeba jen položte na opěradlo gauče. Když se začne stmívat, útulná atmosféra na sebe nenechá dlouho čekat.

Domácí výrobky

Jak jinak ukázat, že dům ve kterém žijete, je opravdu váš, než tím, že si v něm vystavíte vaše vlastní výtvory. Můžou to být například vlastní obrazy, keramické předměty, upletené deky nebo právě upečený koláč.