Pomohou v nouzi a ještě ozdobí

Žádná dílna, ve které vznikají oděvy, módní doplňky nebo například kabelky a batohy, se neobejde bez různých cvočků, zipů, nýtků, ozdobných řetízků a dalších drobností. Všechny tyto drobné, ale nezbytné pomůcky, patří do zvláštního oddělení, které najdete pod označením kovová galanterie. Nejedná se ale jen o praktické pomůcky, které slouží pouze k přichycení, připojení nebo zakončení.

cvoky

  • Některé z těchto galanterních drobností chtějí být přímo viděny, a ne zůstat skryté, protože jsou vytvořené i jako ozdoba.

Dalo by se tedy říci, že některými doplňky zabijete ony dvě pověstné mouchy.

  1. Nýtek, cvoček, spínka, vám udělají tu službu, že věci k sobě spojí.
  2. Ozdoba na vrchní části dodá vyrobené nebo opravované věci šmrnc a originalitu.

Dámy většinou znají jednoho dokonalého pomocníka, který už zachránil mnohé z nich před společenským trapasem. Tradiční zapínání na očko a háček dokáže udržet mnoho věcí na svém místě.

  • Ukázní ramínko šatů, padající podvazek.
  • Prostě je k doslova nezaplacení.
  • A kromě toho umí být velice nenápadným.

Jestliže ale není možné, aby zůstal tento pomocník před světem skryt, pak ho dáme na odiv. Ne ovšem v obyčejné podobě. Hrdě vystavíme na světlo světa očko a háček, které jsou zdobené čtyřmi krásnými kamínky. A z nutnosti je ve výsledku přednost.

sponky

Vyrobte si vlastní kabelku

V současné době se rozmáhá jeden zajímavý trend. Ženy si vyrábějí své kabelky samy. Není to ovšem ze šetrnosti (většinou), ale spíše z toho důvodu, že chtějí mít něco originálního, osobitého. Něco, co podtrhne jejich osobnost. Pro výrobu těchto doplňků je nezbytné mít dostatečnou zásobu kroužků, karabinek a cvočků.

  • Můžete se rozhodnout mezi světlým kovem nebo kouřovým zabarvením.
  • V nabídce jsou i různé kovové řetízky (různě zbarvené), pomocí kterých můžete svému výrobku dodat nezbytnou třešničku.