Co vás čeká při rekonstrukci bytové elektroinstalace

Rozhodnete-li se pro rekonstrukci bytu v panelovém či cihlovém domě, nejprve si představy o novém uspořádání dobře rozmyslete a určitě se nezapomeňte poradit s odborníky, neboť při rekonstrukci je třeba respektovat širší souvislosti. Pokud uvažujete například o bourání příček či prolamování nosných stěn, protože i tyto úpravy jsou možné, musíte je bezpodmínečně zkonzultovat se stavební firmou, abyste nenarušili statiku celého domu. V současné době je mezi zákazníky vůbec nejoblíbenější rekonstrukce bytového jádra. Při rekonstrukci není dobré opomenout opravu či výměnu elektroinstalace.

nové kladivo

Je třeba pouštět se do rekonstrukce elektroinstalací?

V mnoha bytech je během rekonstrukce zjištěna řada problémů se stávající elektroinstalací. Bohužel si její původní tvůrci nedali příliš záležet, a tak se možná nevyhnete instalačním vadám, které budete muset za pomoci elektrikářů vyřešit. Všem pracím by měla předcházet revize elektroinstalace. Dřívější kapacita vedení a počtu zásuvek neodpovídá dnešním požadavkům moderní doby.

pronajatý pokoj

V domácnostech je instalována celá řada domácích spotřebičů, které sice spotřebovávají méně energie, ale většina z nich běží ve špičce. Navíc přibyly i další menší spotřebiče jako jsou počítače, televize, notebooky atd., což vede i k nevyhovujícímu počtu zásuvek https://www.lightpark.cz/vypinace-a-zasuvky-schneider-unica/, který zdaleka neodpovídá potřebám dnešních lidí.

Jaká vybrat světla do nového bydlení?

Pokud je to možné, zaměřte pozornost na halogenová světla, místo běžných žárovek. Snížíte tak spotřebu energie. K instalaci výkonnějšího vedení je praktické využít podlahové lišty s kabelovým vedením. Navíc do nich mohou být dodatečně instalovány již zmiňované zásuvky.

renovace sklepa

Stropní světlo v obývacím pokoji či ložnici může být nahrazeno nebo doplněno nástěnnými či stojacími lampami. Oblíbená jsou také světla vestavěná do sádrokartonových podhledů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup